Євросоюз впровадить контрзаходи у відповідь на нові мита, введені Сполученими Штатами на низку європейських товарів. Про це заявив міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас, передає Reuters.
«Тепер ЄС повинен буде відреагувати і після отримання дозволу від СОТ, ймовірно, також ввести штрафні мита», – заявив він.
Він також додав, що «Європа має буде єдиною у цьому питанні».
«Ми як і раніше готові вести переговори щодо загальних правил сбсидіц в авіційній галузі. Ми все ще маємо змону уникнути поллшій шкоді», – повідомив Маас.
Як повідомлялось, 2 жовтня, СОТ офіційно дозволила американській владі вводити штрафні збори на європейську продукцію. Як відзначили в СОТ, мита можуть досягати 100%, а загальна сума оподатковуваних ними товарів складе $7,5 млрд щорічно.
Після цього Вашингтон оголосив, що введе штрафні мита на імпортовані з Євросоюзу товари з 18 жовтня. Наразі американська влада вирішила поки обмежитися додатковими 10%-ми зборами на ввезення літаків цивільної авіації з ЄС. Крім того, будуть введені штрафні мита на ряд сільськогосподарських і інших товарів в розмірі 25%.