США, Великобританія і Австралія закликали Facebook в справі щодо подальшого впровадження системи наскрізного шифрування повідомлень не закривати лазівки для переслідування злочинців. Це важливо, щоб захистити дітей від сексуального та іншого насильства, йдеться в листі урядів трьох країн, направленому главі Facebook Марку Цукербергу, передає DW.
У листі вказується, що тільки в 2018 році Facebook повідомив про майже 17 млн передбачуваних випадків насильства щодо дітей. При впровадженні наскрізного шифрування, 12 млн з цих правопорушень залишилися б нерозпізнаними.
Цукерберг на початку року оголосив про намір Facebook масштабно розширити систему наскрізного шифрування, провівши її на базі єдиної технічної платформи для чатів WhatsApp і Messenger, а також додатки для обміну фотографіями і відеозаписами Instagram.
При наскрізному шифруванні зміст повідомлень видно лише відправникам і одержувачам. Доступу до нього не має і сам Facebook. В результаті розшифрувати повідомлення на предмет виявлення забороненого або проблематичного контенту неможливо навіть за допомогою спеціального софту.
WhatsApp вже переведений на наскрізне шифрування, в Messenger ця опція може бути включена в налаштуваннях.
Facebook ще на початку року оголосив про готовність провести консультації з компетентними органами перед подальшим впровадженням даної системи. Глава Messenger Стен Чудовський тоді сказав, що при боротьбі з нелегальним контентом надалі доведеться більше покладатися на сигнали від користувачів.
Нагадаємо: Європейський суд у Люксембурзі постановив, що соцмережі в усьому світі, зокрема Faebook можна змусити видаляти наклепницькі коментарі.
Суд постановив, що Facebook можна доручити ідентифікувати та видаляти як оригінальні наклепницькі коментарі, та і інші ідентичні або схожі за їхнім змістом, які опубліковані вже іншими користувачами. Крім того, суди в інших країнах тепер можуть користуватися цим рішенням, додали в Європейському суді.