Світовий банк попереджає про погіршення перспектив росту світової економіки

Президент СБ вважає, що зростання глобальної економіки може бути нижчим за попередній прогноз, який і так мав стати найповільнішим зростанням за останні три роки

Світовий банк попереджає про погіршення перспектив росту світової економіки
фото www.flickr.com/photos/eggpost/4166832317

Президент Світового банку Девід Малпасс попередив, що перспективи зростання світової економіки погіршуються на тлі невизначеності, пов'язаної з виходом Великобританії з ЄС, торгової напруженості і економічного спаду в Європі. Про це йдеться в повідомленні на сайті СБ.

Під час свого виступу в Університеті Макгілла в Монреалі , він допустив, що темпи зростання світової економіки цього року можуть бути нижчими за раніше прогнозовані 2,6%.

«Зростання глобальної економіки сповільнюється. У червні Всесвітній банк прогнозував, що світова економіка в 2019 році зросте на 2,6%, що стане найповільнішим зростанням за останні три роки, але зараз ми очікуємо, що воно може бути ще слабшим через Brexit, рецесії в Європі і невизначеність в торгівлі. Більш того, в багатьох країнах, що розвиваються, ріст інвестицій є надто повільним, щоб майбутні доходи могли рости значним чином», – зазначив Малпасс.

«Навіть якщо світова економіка знаходиться в нестійкому положенні, я вважаю, що міцні політичні рамки і надійні інститути дозволять майже усім країнам, що розвиваються забезпечити зростання на широкій основі, що скоротить бідність і забезпечить загальне процвітання», – додав він.

Малпасс переконаний, що країнам необхідне сильне лідерство, щоб обрати шлях, який працює економічно,соціально і політично.

«Очевидно, що якість політики і інститутів грає ключову роль в поясненні того, чому деякі країни, що розвиваються, вирвались з бідності, а інші не змогли зробити крок уперед. Також очевидно, що розвиток не може бути нав’язаний ззовні – це питання керівництва і відповідальності країни» , – сказав він.

Глава Світового банку порекомендував країнам в умовах уповільнення зростання економіки проводити «чіткі структурні реформи», в тому числі посилювати верховенство права з тим, щоб приватні компанії могли конкурувати з державними підприємствами.

«Для багатьох держав це означатиме відкриття їх закритих і захищених ринків, забезпечення можливості ринковим силам визначати рівень цін і лібералізацію потоків капіталу», – заявив він, зазначивши, що це сприяло б залученню більшого обсягу інвестицій як іноземних, так і внутрішніх.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS