Колишній віце-президент США і головний кандидат від демократів у президентській виборчій кампанії 2020 року Джо Байден заявив, що Дональд Трамп в силу свого соціального статусу не здатний співпереживати середньому класу, який знаходиться в біді при такій економічній політиці президента, пише Reuters.
«Я не думаю, що Дональд Трамп здатний зрозуміти це – у нього, схоже, взагалі немає почуття співчуття», – сказав Байден перед аудиторією в штаті Пенсільванія, в якому він виріс.
Байден сказав, що Трамп «розбазарює» сильну економіку, залишену колишнім президентом Бараком Обамою, при якому Байден обіймав пост віце-президента.
«Середній клас побудував цю країну, – сказав Байден. – Але у них проблеми, і багато хто з них не мають медичної допомоги або їм важко оплатити свої рахунки».
Тим часом прес-секретар кампанії Трампа Ерін Перрін у відповідь на це заявила, що Байден не має відношення до американського середнього класу.
«При адміністрації Трампа американці процвітають, безробіття досягло рекордно низького рівня, заробітна плата зростає, і все це в той час як податки були скорочені повсюдно – це вигідно ВСІМ американцям», – сказала вона.
Байден переключився на економіку після того, як в останні кілька тижнів критикував Трампа за його рішення вивести війська з Сирії та за висунуті без доказів звинувачення на адресу сина Байдена, Хантера.
Один з пріоритетів передвиборчої програми демократів – усунення нерівності в багатстві й доходах, зазначає видання.
Зазначається, що саме Пенсільванія стане ключем до президентських виборів 2020 року. Трамп виграв у 2016 році проти демократа Хілларі Клінтон всього на 44 292 голосів.