НБУ відсьогодні вводить в обіг банкноту номіналом 1000 грн

Введення нової банкноти підвищить зручність розрахунків для громадян і бізнесу

Фото: Flickr NBU

Правління Національного банку (НБУ) ухвалило рішення з 25 жовтня цього року ввести в обіг банкноти номіналом 1000 грн, на якій зображено портрет Володимира Вернадського. 

 На реверсі – президія Національної академії наук. 

За оцінками регулятора, введення нової банкноти підвищить зручність розрахунків для громадян і бізнесу, а також сприятиме зниженню операційних витрат банків та витрат на інкасацію.

Як зазначив голова Нацбанку Яків Смолій, оптимізація монетно-банкнотного ряду ніяким чином не впливає на інфляцію, оскільки «це оптимізація банкнот і монет, а не збільшення в обігу тих чи інших банкнот і монет».

Нагадаємо: 25 червня правління НБУ ухвалило рішення з 25 жовтня цього року ввести в обіг банкноти номіналом 1000 грн.

Як повідомлялось, 27 квітня 2018 року НБУ ввів в обіг монети номіналом 1 і 2 грн. Тоді ж будо повідомлено про те, що друк банкнот номіналом  1 грн, 2 грн, 5 грн і 10 грн зупинено.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS