Постійний представник Аргентини у Відні Рафаель Гроссі обраний гендиректором Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Про це повідомляєFrance 24.
Вибір Гроссі відбувся в критичним момент для агентства, оскільки Іран продовжує скорочувати свої зобов’язання в межах іранської ядерної угоди 2015 року.
Гроссі, як зазначається, отримав 24 голоси проти 10 голосів за свого конкурента з Румунії Корнела Ферута від Ради керуючих МАГАТЕ.
Гроссі став першим главою МАГАТЕ з Латинської Америки, він заявив, що хоче бути «чесним посередником для усіх» без «прихованого порядку денного».
«Мій підхід до Ірану буде дуже твердим,але дуже справедливим», – сказав він.
Очікується, що найближчим часом і Генеральна конференція МАГАТЕ затвердить вибір ради.
Ферута був виконуючим обов’язки генерального директора організації після смерті Юкії Амано.
Як повідомлялось, Амано пішов з життя в липні цього року. 72-річний японський дипломат очолював МАГАТЕ з грудня 2009 року. У вересні 2017 року Амано був затверджений на третій чотирирічний термін на посаді генерального директора МАГАТЕ до 30 листопада 2021 року.