Влада США починає розслідування щодо китайського сервісу TikTok

Сенатори вважають, що Китай контролює контент, який бачать американські користувачі

фото DR

Уряд США почав перевірку придбання компанією ByteDance, якій належить популярний сервіс TikTok, додатку для соціальних мереж Musical.ly за $1 млрд, пише CNBC з посиланням на два джерела, знайомі з цим питанням.

Хоча придбання додатку було завершено ще два роки тому, законодавці США закликали провести розслідування стосовно того, чи не загрожує китайський сервіс TikTok національній безпеці, побоюючись, що компанія може піддавати цензурі політичний контент і мати доступ до особистих даних.

Платформа з обміну відео TikTok стає все більш популярною серед підлітків в США на тлі зростаючої торгової напруженості між Сполученими Штатами і Китаєм. У США близько 26,5 млн активних користувачів TikTok, з них 60% – молодь у віці від 16 до 24 років.

Комітет з іноземних інвестицій в Сполучених Штатах (CFIUS), який розглядає угоди з іноземними покупцями на предмет потенційних ризиків для національної безпеки, розпочав розгляд угоди щодо покупки Musical.ly, повідомили джерела.

«Хоча ми не можемо коментувати поточні процеси регулювання, головний пріоритет TikTok – завоювати довіру користувачів і регуляторів в США. Частина цих зусиль включає в себе роботу з Конгресом», – прокоментувала прес-служба TikTok на запит видання.

Минулого тижня два сенатори Чак Шумер і Том Коттон попросили провести розслідування з приводу загорози національній безпеці цієї угоди. Вони заявили, що стурбовані збором особистих даних на платформі і тим, що Китай може піддавати цензурі контент, який бачать користувачі США. Вони також припустили, що TikTok може стати ціллю для іноземних компаній з метою впливу.

«Маючи понад 110 мільйонів завантажень тільки в США, TikTok є потенційною загрозою, яку ми не можемо ігнорувати», – написали сенатори в комітет з розвідки.

TikTok дозволяє користувачам створювати і обмінюватися короткими відео зі спеціальними ефектами. Компанія заявила, що дані американських користувачів зберігаються в США, але сенатори відзначили, що ByteDance регулюється китайським законодавством.

У жовтні американський сенатор Марко Рубіо попросив CFIUS розглянути придбання ByteDance додатку Musical.ly. Він підняв питання про те, чому у TikTok «було всього кілька відеороликів про протести в Гонконзі, які домінували в усіх міжнародних новинах».

Гендиректор Facebook Марк Цукерберг, чий продукт конкурує з TikTok, також піддав критиці додаток через проблеми з цензурою.

Нагадаємо, сценарист фільму «Соціальна мережа» розчарувався в Цукербергу і хотів би змінити сценарій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS