Наступна конференція ООН зі зміни клімату відбудеться в Мадриді з 2 по 13 грудня, тобто в заплановані раніше терміни. Про це в п'ятницю, 1 листопада, оголосила виконавчий секретар Рамкової конвенції ООН про зміну клімату Патрісія Еспіноза, передає Deutsche Welle.
Іспанія запропонувала ООН допомогу напередодні. Виконуючий обов'язки глави уряду цієї країни Педро Санчес заявив 31 жовтня, що зробить все необхідне, щоб Мадрид зміг прийняти у себе 25-ю конференцію ООН (COP25) зі зміни клімату, після того як Чилі відмовилася від її проведення через заворушення, які тривають вже два тижні.
Міністр охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки Німеччини Свен Шульце в свою чергу також підтримала ініціативу Іспанії.
«У Бонні це було б неможливо в такий короткий термін з точки зору логістики», – зазначила вона. Бонн приймав у себе COP23 з 6 по 17 листопада 2017 року.
Шведська екоактівістка Грета Тунберг також планувала взяти участь у міжнародній конференції Сантьяго, де очікується вироблення нових, більш рішучих пропозицій щодо скорочення викидів парникових газів в атмосферу. Грета Тунберг, яка в серпні перетнула Атлантичний океан на яхті з сонячними батареями, здійснила свою подорож, в тому числі і до того, щоб після участі в кліматичному саміті ООН присутнім на конференції зі змін клімату в Сантьяго. Вона поки не розповіла про свої подальші плани.
Як зазначалося, протести в Чилі спалахнули в середині жовтня. Їх викликало підвищення цін на проїзд в громадському транспорті та загальне невдоволення економічними і соціальними проблемами. Акції швидко поширилися по всій країні. 25 жовтня на протести в кількох містах республіки вийшли сумарно понад мільйон осіб.
Зважаючи на протести, президент Піньєра повернув плату за проїзд до попереднього рівня і змінив ряд міністрів уряду, але це не зупинило акції. Згідно з даними чилійських правозахисників, під час заворушень було вбито щонайменше 20 осіб, понад 1100 осіб отримали поранення, ще майже 3 тисячі – заарештовані.
Як повідомлялося, США вважають, що в заворушеннях у Чилі не обійшлося без впливу Росії.