Китай та РФ заблокували створення заповідників в районі Антарктики для протидії змінам клімату

Ініціативу з 2010 року просували Австралія, Франція та ЄС

фото www.flickr.com/photos/rmc1952/8764705313

Пекін і Москва заблокували міжнародну ініціативу по створенню трьох великих морських заповідників навколо Антарктики для протидії змінам клімату і захисту тендітних океанічних екосистем. Про це повідомляє DW з посиланням на джерела, обізнані про хід дискусій під час щорічного засідання Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (CCAMLR, АНТКОМ) в австралійському Хобарті (штат Тасманія).

Ініціативу з 2010 року просували Австралія, Франція та ЄС. У 2017 році її масштаби були дещо урізані, щоб заручитися більш активною підтримкою з боку делегатів. Проте прийняти її не вдається протягом останніх восьми років. У нинішньому варіанті вона передбачала створення природоохоронних зон в трьох районах, що межують з Антарктикою, загальною площею в три мільйони квадратних кілометрів.

У заяві CCAMLR відзначається, що пропозиція «була предметом активного обговорення», однак не отримала консенсусу і буде знову винесена на розгляд в наступному році.

За словами джерел, занепокоєність Росії і КНР викликало, зокрема, дотримання нормативної законодавчої бази, а також права на вилов риби в зазначених водах.

Тим часом експерти відзначають, що вказані ареали є зонами проживання цілого ряду видів тварин, які забезпечують біорізноманіття регіону: пінгвінів, тюленів і антарктичного криля, що є об'єктом харчування багатьох риб і морських птахів.

У 2016 році засідання комісії по іншому об'єкту біля берегів Західної Антарктиди увінчалося успіхом. Тоді делегати затвердили створення природоохоронної зони площею 1,55 мільйона квадратних кілометрів в районі моря Росса. Проект активно просували США і Нова Зеландія. Росія також протягом досить тривалого часу відмовлялася прийняти його, проте під час свого головування в CCAMLR все ж погодилася на цей крок. Договір про природоохоронній зоні був укладений на 35 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS