Міністри фінансів Євросоюзу цієї п’ятниці приймуть нові правила, які вимагатимуть з 2021 року від керуючих активами, страховиків і пенсійних фондів розкривати екологічні та соціальні ризики в своїх інвестиціях, передає Euronews.
Очікується, що це правило внесе більше ясності в слабко регульований сектор відповідальних інвестицій і може встановити глобальний стандарт для зростаючої індустрії зелених і соціально орієнтованих проектів. Цього року загальна вартість таких проектів склала майже $100 млрд.
Новий закон встановлює єдині правила про те, як фінансові компанії повинні інформувати інвесторів про екологічні та соціальні ризики інвестицій.
Зокрема, розкривати будь-які ризики, які стосуються забруднення води, нанесення шкоди біологічному різноманіттю або, наприклад, можуть викликати масові звільнення людей.
Це повинно зменшити так званий «грінвошінг», при якому інвестфонди намагаються заманити еко-свідомих інвесторів, надаючи неправдиву або неповну інформацію про компанію.
Нові правила набудуть чинності через 15 місяців після їх публікації в офіційному журналі ЄС. Це означає, що вони можуть вступити в силу не раніше лютого 2021 року.
За даними Refinitiv LPC, станом на кінець третього кварталу поточного року глобальні інвестиції, пов'язані з екологією і соціальною сферою, склали $71,3 млрд, що удвічі більше, ніж $32 млрд за той же період в 2018 році.
Цікаво, що в даний час ведуться переговори щодо того, чи можна вважати фінансування ядерних проектів зеленим, і цей варіант підтримується Францією та іншими країнами, які покладаються на атомну електроенергію для внутрішнього споживання, але проти цього виступають багато інших країн і Європарламент.
Нагадаємо, українське Мінекоенерго створює новий підрозділ з впровадження водневих технологій, із залученням фахівців з України та Євросоюзу.