Також закон передбачає запровадження незалежного контролю документації із землеустрою через громадську експертизу або рецензування та надання відомостей документації із землеустрою статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних.
Згідно з пояснювальною запискою, також відбудеться інтеграція та уніфікація землевпорядної, топографо-геодезичної та картографічної діяльності.
Та буде запроваджено страхування професійної відповідальності виконавців робіт із землеустрою як альтернативи державному контролю; зменшення вартості робіт та тривалості часу, що витрачається на виконання процедур, пов’язаних з проведенням землеустрою; зменшення ризиків хабарництва та корупції.
Закон скасовує вимоги щодо цільового використання земель сільськогосподарського призначення, у тому числі й заборону передачі таких земель у власність іноземцям та прирівняним до них особам
Виключає поняття «особливо цінні землі» та запроваджує низку змін до повноважень органів державної влади та управління, місцевого самоврядування, центральних органів виконавчої влади у сфері використання та охорони земель.
Окрім того ввожиться визначення термінів «територія територіальної громади», «межа території територіальної громади» та ліквідується самоврядний контроль у сфері використання та охорони земель.
Також прийняття закону приведе до скасування державну експертизу землевпорядної документації тощо.
Нагадаємо: Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».