Білоруський президент Олександр Лукашенко сказав, що не обговорює з Росією політичних питань, включаючи можливе створення єдиного парламенту. Про це повідомляє TUT.BY.
Лукашенко і Путін планують в суботу обговорити подальшу інтеграцію двох країн, але «на рівноправних засадах».
«Російська Федерація – наш стратегічний партнер, і там живуть наші брати. Це партнер в економічній, політичній і військовій сферах. Білорусько-російське добросусідство перевірено часом», – сказав Лукашенко, підкресливши, що Білорусь налаштована на конструктивну взаємодію з Росією, але на рівноправних засадах.
«Ми ніколи не збиралися і не збираємося входити до складу будь-якої держави, навіть братської Росії», – сказав президент на зустрічі з депутатами парламенту.
Він наголосив, що ніколи не підпише документи, які нашкодять його країні.
«Запам'ятайте! Я не пацан, який відпрацював 3-4-5 років президентом. Мені вистачило – ось так. І я не хочу перекреслити все те, що я зробив разом з вами, з народом – створив суверенну незалежну держава, щоб його зараз укласти в якийсь ящик з хрестом нагорі і кудись викинути або кому-то передати? При мені цього не буде ніколи», – заявив Лукашенко.
Минулого тижня білоруський посол в РФ сказав, що інтеграційні проекти передбачають створення єдиних парламенту і уряду. Посольство пізніше спростувало його слова.
Кілька лідерів білоруської опозиції цього тижня заявили, що документи, які передбачається підписати, несуть потенційну загрозу суверенітету Білорусі.
Нагадаємо: кілька днів тому посол Білорусі в РФ Володимир Семашко заявив, що Білорусь і Росія продовжують роботу над узгодженням дорожніх карт з метою реалізації проєкту поглибленої інтеграції, який передбачає створення єдиного парламенту і уряду.
«Президенти домовилися, що цілі заявлені грандіозні (договором від 1999 року – ред.) і вони не повинні змінюватися. Це перехід на уніфіковане податкове законодавство, створення єдиних ринків нафти, газу і електроенергії, створити єдиний парламент і уряд з певними повноваженнями, коли незалежні Росія і Білорусь віддають наверх певні управлінські функції з обов'язковим виконанням. Таке завдання зараз вирішується» – сказав він.