Національний банк України не збирається стримувати зміцнення курсу гривні до долара, яке спостерігається протягом цього року, оскільки це призведе до негативних наслідків.
Про це йдеться в роз'ясненні, яке НБУ опублікував на своїй сторінці у Facebook.
«Якщо НБУ, попри реальну економічну ситуацію не даватиме гривні міцніти, а триматиме курс на рівні, наприклад, 26 чи 27 гривень за долар, що думатимуть бізнес та населення? Що НБУ захищає цей рівень курсу, а отже – інтереси певних зацікавлених сторін» – вважають в Нацбанку.
Це в свою чергу підірве довіру як до Центробанку, так і до національної валюти та стимулюватиме інвестиції в іноземні валюти, йдеться в повідомленні.
У Нацбанку також нагадали, що фіксуючи курс на необґрунтованому рівні (до 2015 року) Україна витратила десятки мільярдів доларів міжнародних резервів.
Натомість режим плаваючого курсу гривні до долара, якого наразі дотримується Національний банк України, дає низку переваг для економіки, наголошують у НБУ.
«За режиму плаваючого курсу, яка економіка – такий і курс. Якщо зростає експорт, є притік інвестицій, економіка розвивається, інфляція є низькою та стабільною, тоді гривня укріплюється. Якщо ціни на експортні товари падають, зменшуються поставки за кордон, інвестори не готові інвестувати і навпаки виводять дивіденди, інфляція різко зростає, населення не довіряє гривні, купуючи валюту, – гривня послаблюється» – роз’яснює Центробанк.
Як писав Mind, експерти прогнозують, що до кінця грудня долар може впасти до 23 гривень.