Скандальний голлівудський продюсер Харві Вайнштейн уклав попередню мирову угоду з більш ніж 30 жінками, які звинуватили його в харасменті та сексуальному насильстві. Про це пише Washington Post.
За словами юристів, запропонована мирова угода отримала попереднє схвалення усіх зацікавлених сторін. Понад 30 акторок та ексспівробітниць його компанії обвинуватили Вайнштайна в низці злочинів, починаючи від сексуальних домагань до зґвалтування, можуть отримати виплати разом з потенційними заявниками, кількість яких найближчим місяцем ще може збільшитись. Угода покладе край майже кожному подібному позову проти продюсера і його компанії.
Врегулювання потребуватиме схвалення суду та кінцевого підписання угоди всіма сторонами. Оплата буде здійснена страховими компаніями, які представляли колишню компанію продюсера. Оскільки бізнес знаходиться в процесі банкрутства, жінки мають пред’явити свої вимоги разом з його кредиторами. Загальна сума виплат для врегулювання всіх зобов'язань компанії Вайнштейна складе $47 млн.
Захисник однієї з постраждалих заявив, що запропоновані умови «принизливі», і такою мировою угодою адвокати продюсера «намагаються задавити жертв, які хочуть притягти Вайнштейна до відповідальності за його дії». Адвокати обвинуваченого своєю чергою кажуть, що очікування великих поступок від Вайнштейна могло б залишити жінок ні з чим.
Нагадаємо: скандал із сексуальними домаганнями в Голлівуді розгорівся в жовтні 2017 року. Він почався з публікації в газеті The New York Times розслідування, в якому Вайнштейна звинуватили в сексуальних домаганнях десятки жінок, включаючи відомих голлівудських актрис, таких як Анжеліна Джолі, Гвінет Пелтроу, Ума Турман. Загалом близько 80 жінок звинуватили колишнього продюсера в насильницьких діях сексуального характеру.
Через публічний скандал та звинувачення у зґвалтуваннях Вайнштейна назавжди вигнали з Американської телеакадемії.
Як повідомлялось, 25 травня минулого року скандальний голлівудський продюсер Харві Вайнштейн здався владі. Пізніше суд Манхеттена відпустив Вайнштейна під заставу $1 млн. Він повинен був носити спеціальний пристрій, що відстежує його місцезнаходження, і не залишати території Нью-Йорка і сусіднього штату Коннектикут.