Дві американські бізнес-групи просять Сенат не вводити санкції проти Росії – Bloomberg

Бізнесмени вважають, що санкції завдадуть збитків їх компаніям

фото Shutterstock

Дві великі бізнес-групи в США – Американська торгова палата і Американський інститут нафти – окремо звернулися в ключовий комітет Сенату з міжнародних відносин з застереженням не вводити санкції щодо Росії – на їх думку, цей захід буде руйнівним для бізнесу і контрпродуктивним для просування інтересів США, пише Bloomberg.

Пакет санкцій під назвою «Захист американської безпеки від агресії Кремля», який називають «санкціями з пекла», перебуває зараз на розгляді в Сенаті.

Листи від бізнес-груп прийшли за день до того, як комітет планує розглянути давно застопорений законопроект про санкції щодо Росії за втручання у вибори 2016 року.

«Санкції використовуються як тупий інструмент, а обставини зараз вимагають скальпеля, – написала Торгова палата в своєму листі. – Інколи Сполучені Штати застосовували широкі санкції без належного врахування їх ефективності».

Бізнес-група просить комітет«переглянути законопроект і доопрацювати його», щоб уникнути нанесення збитку компаніям США і їх конкурентоспроможності.

Американський нафтовий інститут (API )пішов ще далі, закликавши голосувати «проти» за цей законопроект, внесений сенаторами Ліндсі Гремом і Бобом Менендесом.

Він передбачає посилення санкцій проти держборгу Росії перед США. Також передбачається введення санкцій проти інвесторів у російські проекти з видобутку скрапленого природного газу за межами Росії. Крім того, документ вводить обмеження стосовно 24 співробітників ФСБ, які причетні до захоплення українських моряків у Керченській протоці, а також політичних діячів, олігархів та інших осіб, які сприяють незаконній і корупційній діяльності в Росії. Також документ блокує будь-які спроби вивести США з НАТО.

«Багато американських і західні компанії побоюються, що надмірні міжнародні санкції, передбачені в цьому законопроекті, можуть призвести до збитків для них, – написав Кріс Келлі, директор API. – Пропоновані санкції можуть порушити роботу енергетичних компаній у всьому світі».

Законопроект вперше був представлений в серпні 2018 року. З того часу він пройшов схвалення в Палаті представників і був кілька разів доопрацьований.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS