На засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання збройного конфлікту на Донбасі, що відбувалося 18 грудня в Мінську, не вдалося домовитися про обмін полоненими за формулою «всіх на всіх». Про це повідомив за підсумками переговорів Спеціальний представник голови ОБСЄ у ТКГ Мартін Сайдік, передає Радіо Свобода.
«Сторони ґрунтовно обговорювали питання обміну полоненими, щоб реалізувати домовленості у Парижі. Доведеться зробити ще кроки, щоб досягти цього», – сказав Сайдік.
Як повідомляє видання, головним питанням була реалізація паризької домовленості лідерів «нормандського четвірки» щодо обміну полоненими до Нового року.
Переговори йшли важко, представники Росії не йшли на поступки і на засіданні гуманітарної підгрупи, і на зустрічі самої ТКГ, сказав представник делегації України. Вони вимагали, щоб Україна домовлялася з ОРДЛО.
Делегаціям довелося призначити ще одне засідання для обговорення питання обміну, яке почалося о 20:00 і затягнулося до пізнього вечора.
Представники ОРДЛО звинуватили Україну в тому, що вона начебто не погоджує механізм юридичної очистки на обмінюваних осіб, тобто зняття з них судимості. Немає також ясності щодо кількості осіб для обміну.
Обмін мав би відбутися до Нового року, як домовилися лідери України, Німеччини, Франції і Росії на саміті у Парижі. Але списки не узгоджені, остаточних цифр на обмін наразі немає, сказала представниця угруповання «ДНР» Наталія Ніканорова.
«Сьогодні ми хотіли отримати запевнення в тому, що буде оголошено нове перемир'я. Разом з тим, було прийнято рішення, що давайте будемо продовжувати те перемир'я, яке було оголошено в липні ... Але хочу нагадати, що 40 людей загинули під час цього перемир'я», – розповів очільник МЗС України Вадим Пристайко.
Також він повідомив про відсутність прогресу в оновленні списків утримуваних для здійснення обміну.
Нагадаємо: за результатами зустрічі у «нормандському форматі», яка відбулася 9 грудня у Парижі за участі лідерів України, Росії, Німеччини та Франції президент Зеленським заявив, що обмін полоненими буде відбуватися за принципом «всіх узгоджених на всіх узгоджених».