Потенційні санкції США проти газопроводу «Північний потік – 2» представляють ризики для російського «Газпрому», його європейських фінансових партнерів і підрядників. Таку думку висловило агентство Moody`s, передає ТАСС.
«Законопроєкт, у разі його затвердження в його нинішньому вигляді, може становити ризик для російського «Газпрому», який володіє і управляє трубопроводом через його 100% швейцарську дочірню компанія Nord Stream 2 AG, а також її європейських партнерів і підрядників, оскільки законопроект передбачає санкції і проти організацій, що надають пряму або опосередковану підтримку будівництва або ремонту «Північного потоку – 2», – наголошується в повідомленні агентства.
Європейськими партнерами «Газпрому» за проектом є німецькі Uniper і Wintershall, австрійська OMV, французька Engie і англо-голландська Shell. У будівництві газопроводу також задіяні судна, що належать швейцарській Allseas Group S.A.
«Вплив санкцій на «Газпром» буде залежати від його здатності завершити будівництво, якщо його нинішні підрядники повинні будуть припинити свою участь в проєкті», – підкреслюють в агентстві.
При цьому Moody`s додає, що вплив на фінансових партнерів «Газпрому» за проектом (з урахуванням їх вкладень на суму до 950 млн євро кожен) буде досить обмеженим. На думку аналітиків агентства, рейтинги компаній не будуть суттєво переглянуті під впливом потенційного скорочення інвестицій, затримки будівництва майже закінченого трубопроводу або втрати майбутніх грошових потоків від реалізації проекту.
«Наразі немає ознак того, що уряд США введе санкції проти компаній, задіяних в фінансуванні проєкту, а також « Газпрому». США вже ввели кілька раундів санкцій проти російських компаній, але «Газпром» не підпадає під санкції щодо обмеження запозичення , які були введені США відносно деяких російських корпорацій з 2014 року. Ми продовжимо уважно стежити за ситуацією і оцінимо потенційні кредитні наслідки, якщо і коли стане доступно більше інформації», – повідомляє Moody`s.
Нагадаємо: важливість термінів завершення будівництва газопроводу зросла в зв'язку зі схваленням 17 грудня сенатом США санкцій щодо газопроводу, які повинні незабаром вступити в силу після підписання президентом. Після цього, як очікується, протягом 60 днів буде підготовлено звіт про порушників відповідного закону, а потім їм буде надана можливість протягом 30 днів вийти з проекту. Рішення про введення санкцій буде прийматися щодо тих, хто з нього не вийде.
Як писало агентство Bloomberg, нові санкції США навряд чи завадять реалізації «Північного потоку – 2», оскільки були впроваджені занадто пізно.
Як повідомлялось, днями американські сенатори-республіканці Тед Круз і Рон Джонсон попередили швейцарську компанію Allseas про можливі санкції, якщо та й надалі братиме участь в проекті газопроводу «Північний потік – 2».