Міністерство соціальної політики бореться зі схемами з гуманітарної допомоги і не виступає проти бізнесу секонд-хенду, заявив заступник міністра соціальної політики Олег Коваль. Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.
«Ми жодним чином не виступаємо проти легальних магазинів з уживаними речами, тобто секонд-хендом. Якщо товари в ці магазини завезені і продаються відповідно до норм вітчизняного законодавства, – ми не маємо нічого проти!», – запевнив Коваль.
За словами заступника міністра, частина вантажів, які завозяться в Україну під статусом «гуманітарної допомоги» не лунають людям безкоштовно, як того вимагає законодавство, а продаються в магазинах і навіть бутиках. «Це схема! Це корупція! Це ухилення від сплати податків!», – підкреслив Олег Коваль.
Мінсоцполітики – єдиний орган в Україні, який може надати тому чи іншому вантажу статус «гуманітарного».
«Коли я очолив робочу групу з надання відповідного статусу, я здивувався обсягами речей, які завозяться в Україну під виглядом «гуманітарки». Здивувався в негативному сенсі – після перетину кордону ці вантажі практично зникають з наших «радарів». При цьому кількість потребуючих практично не зменшується. Щорічно від цих схем державний бюджет втрачає до 2 млрд грн. Ось проти цього і спрямована наша ініціатива», – резюмував Коваль.
Раніше Коваль повідомив, що Міністерство соціальної політики розробляє зміни в нормативно-правові акти України щодо заборони ввезення на територію країни вживаних речей в якості гуманітарної допомоги.
Нагадаємо: на початку листопада співробітники податкової міліції ліквідували схему незаконного імпорту в Україну мобільних телефонів та оргтехніки на суму понад 50 млн грн.