Американці вийшли на вулиці Вашингтона та інших американських містах у суботу, щоб висловити протест у зв'язку з воєнними діями США в Іраку та загостренням політичної кризи між Вашингтоном і Тегераном, пише Голос Америки.
Протестувальники засуджують дії президента Дональда Трампа, який віддав розпорядження нанести авіа удар в Іраку для ліквідації іранського воєначальника Касема Сулеймані. Також вони висловлюють незгоду з рішенням Трампа відправити додаткові війська на Близький Схід.
«Немає справедливості, немає миру. США – геть з Близького Сходу», – скандували сотні демонстрантів, які зібралися поблизу Білого дому, а потім рушили маршем в напрямку готелю Trump International, який належить родині президента і розташовується за кілька кварталів від Білого дому.
Організаторами акції стали активісти з Code Pink – жіночої антивоєнної групи, яка ініціювала в суботу протести в Нью-Йорку, Чикаго та інших містах.
Протестувальники у Вашингтоні тримали в руках плакати з написами «Ні війні, ні санкціям проти Ірану» і «Американські військові – геть з Іраку».
Anti-war activist states indifference to war crimes: «You might hear that Suleimani was a bad guy ... but for the activists that’s not the issue» says Code Pink's Medea Benjamin https://t.co/4DpVpJksBe
– Alex Rowell (@alexjrowell) January 4, 2020
Перед учасниками мітингу у Вашингтоні виступила відома актриса і політична активістка Джейн Фонда, яку в минулому році поліція затримала під час протестної акції у Вашингтоні.
«Молодь повинна знати, що всі війни, які почалися після вашого народження, насправді велися за нафту!» – вигукнула 82-річна Фонду, виступаючи перед натовпом. Вона додала, що «ми більше не можемо втрачати життя і вбивати людей, руйнувати навколишнє середовище через нафту».
No justice, no peace! U.S. out of the Middle East! pic.twitter.com/4rBQHbwe83
– ANSWER Chicago (@ANSWERChicago) January 4, 2020
Згідно з опитуванням громадської думки, більшість американців виступають проти військових інтервенцій, проведених за кордоном. Тільки 27% американців вважають, що закордонні військові інтервенції сприяють безпеці США, і майже половина вважає, що закордонне військове втручання знижує безпеку всередині країни.
Тим часом Трамп заявив, що США «тримають на прицілі» 52 об’єкти, «надзвичайно високих та важливих для іранців», і пригрозив Ірану «вдарити сильніше, ніж будь-коли раніше».