Компанія Henley&Partners оновила рейтинг найбільш «впливових» паспортів, що демонструє ступінь свободи пересування громадян різних світових держав. Рейтинг опублікований на сайті компанії.
Перше місце зайняла Японія, громадяни якої можуть відвідувати в спрощеному порядку 191 держав.
На другому місці – Сінгапур (190), а третє місце ділять між собою Південна Корея і Німеччина, громадяни яких можуть відвідати 189 держав.
США і Великобританія продовжують знижуватися в рейтингу. Хоча обидві країни залишаються в першій десятці, їх загальна позиція на 8-му місці значно знизилася порівняно з першим місцем, яке вони спільно займали в 2015 році.
В першу десятку входять також Фінляндія та Італія, які ділять 4-е місце з результатом 188 країн, тоді як Данія, Люксембург і Іспанія разом займають 5-е місце з результатом 187.
Історичним успіхом індексу є стійке зростання ОАЕ, які піднялися аж на 47 позицій за останні 10 років і тепер займають 18-е місце.
На іншому кінці спектру свободи пересування Афганістан залишається внизу індексу, його громадяни можуть відвідувати тільки 26 країн без візи.
Україна знизила позицію в рейтингу паспортів світу на два пункти за підсумками 2019 року.
Як повідомляється в звіті, за минулий рік громадяни України отримали право відвідувати без віз Бахрейн і Саудівську Аравію, проте в той же час був припинений безвізовий доступ українців в Бенін і Джібуті. Таким чином, кількість країн, які українці можуть відвідувати безвізово або з отриманням візи по прибуттю, залишилася незмінною – 128, а позиція в рейтингу змістилася з 41 на 43, яку Україна розділила з Нікарагуа.
Нагадаємо, українцям з 2021 року ускладнять в'їзд у Шенгенську зону, і тепер за в'їзд в Шенген громадянам України доведеться платити.