Президент України Володимир Зеленський провів нараду оперативного штабу з питань катастрофи літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» в Ірані. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.
На нараді оперативного штабу було наголошено, що розслідування перебуває на надто ранньому етапі, щоб озвучувати конкретні деталі. Розглядається кілька версій причин авіакатастрофи.
Українська група з 45 фахівців уже працює над розслідуванням причин трагедії. В рамках розслідування проводиться огляд деталей літака, та збір ДНК родичів загиблих задля ідентифікації тіл та їхньої подальшої репатріації.
«Нині вже зібрано матеріал у родичів дев’яти з 11 жертв трагедії. Матеріал інших двох буде зібраний найближчим часом, коли вирішаться логістичні питання», зазначається в повідомленні пресслужби.
Крім того, Зеленський проводить консультації з міжнародними партнерами.
Також у прес-службі повідомили, що 9 січня український президент провів телефонні розмови з прем’єр-міністрами Великобританії та Швеції, президентами Ірану й Афганістану.
Планується і телефонне спілкування Зеленського з прем’єр-міністром Канади та високим представником Європейського Союзу із закордонних справ і безпекової політики.
Раніше Mind писав, що за інформацією американских ЗМІ український Boeing був збитий іранською ракетою. Начебто радари зафіксували на диво точний збіг запуску ракет і одразу після цього вибуху літака.
Також повідомлялося, що версія виходу з ладу двигунів Boeing-737, за даними джерела у складі комісії, не підтверджується. Інформацію з «чорних скриньок» можна буде відновити.
Нагадаємо: 8 січня біля Тегерана розбився літак української авіакомпанії МАУ, на борту якого перебувало 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, що виконував рейс з Тегерана до Києва. Усі 176 осіб загинули.
8 січня, у день катастрофи, Тегеран заявив, що причиною падіння літака МАУ стало «раптове загоряння несправного двигуна» та що Іран не передаватиме знайдені «чорні скриньки» компанії Boeing.
Як повідомляв Mind, посольство України в Ірані спочатку заявило, що повністю виключає версії теракту чи ракетної атаки з можливих причини трагедії, але пізніше відредагувало свою офіційну заяву, прибравши це твердження.
Крім того Mind повідомляв, що Іран офіційно запросив США та Україну взяти участь у розслідуванні авіакатастрофи літака МАУ. Іранська сторона також запросила Канаду та Швецію взяти участь у розслідуванні, оскільки внаслідок катастрофи загинули громадяни цих країн.
Нагадаємо, уряд ухвалив рішення про відправку пошуково-рятувальної групи до Ірану. До її складу увійшли представники Державної служби з надзвичайних ситуацій, Міноборони, МЗС, МВС, СБУ, РНБО, Державної авіаційної служби та МАУ.