Є кілька відео, що підтверджують влучання ракети в літак МАУ – The New York Times (ВІДЕО+карта)

За розрахунками Bellingcat, ракета могла бути випущена з секретної бази IRSG

Sources: Flightradar24, OpenStreetMap, Google | Note: Times are in local time.By Lauren Leatherby and Anjali Singhvi

Активіст іранського походження Наріман Гаріб опублікував прислане його джерелом відео, на якому нібито зафіксовано момент влучання ракети в український літак. Видання The New York Times стверджує, що перевірило справжність запису

«Відео, перевірене The New York Times, схоже, показує, що іранська ракета влучила в літак над Парандом, неподалік від аеропорту Тегерана, району, де обірвався сигнал українського авіалайнера», – пише NYT.

Візуальні та звукові деталі, які демонструє відео, збігаються з інформацією про траєкторію польоту літака та супутниковими знімками району, поблизу якого розбився «боїнг», які видання отримало від Maxar Technologies 9 січня, повідомляє  NYT.

Що видно і чутно на відео: спалах (нібито від удару ракети), за 10 секунд – вибух.

Затримка звуку свідчить про те, що літак у момент удару перебував на відстані трохи більше двох миль від камери, пише видання.

Зазначається, що ця відстань збігається з маршрутом трагічного рейсу МАУ, який зафіксував онлайн-трекер польотів FlightRadar24.

Видання стверджує, що має й інші відео на підтвердження версії про те, що український «боїнг» був збитий ракетою.

Команда розслідувачів Bellingcat також підтверджує, що на опублікованому Наріманом Гарібом відео видно саме небо над районом Параманд: вдалося ідентифікувати будинки та вирахувати, що камера, яка вела зйомку дійсно була направлена саме туди, де мав пролітати український літак.

Також Bellingcat повідомляє, що згідно з розрахунками можливих точок пуску ракети, яка, ймовірно, збила літак МАУ, це може бути секретна база IRSG.

Нагадаємо: 9 січня канадський прем’єр Джастін Трюдо заявив, що розвідка різних країн зафіксувала ураження українського літака ракетою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS