Більше половини зростання європейського імпорту с/г продукції йде з України – доповідь

На Україну припадає понад 50% щорічного зростання імпорту с/г продукції в ЄС

фото pixabay.com

У 2019 найбільше сільськогосподарської продукції Євросоюз імпортував із США, Бразилії та України. Про це свідчать дані щомісячного моніторингового звіту Єврокомісії про стан торгівлі агропродукцією.

За 12-місячний період з листопада 2018 року по жовтень 2019 року імпорт сільськогосподарської продукції з третіх країн у Європу склав 119,7 млрд євро, тобто збільшився на 4 млрд євро або 3,4% порівняно з попереднім аналогічним періодом.

Найважливішими джерелами імпорту агропродовольчих товарів в ЄС за останні 12 місяців були США (12,3 млрд євро), Бразилія (11,7 млрд євро), Україна (7,3 млрд євро) і Китай (6,2 млрд євро). За ними йдуть Аргентина (5,1 млрд євро), Швейцарія (4,7 млрд євро), Туреччина (4,6 млрд євро) та Індонезія (4,2 млрд).

У річному обчисленні вартість імпорту сільськогосподарської продукції продовжувала вражаюче зростати з України (+2,1 млрд євро, +41%), що склало більше половини загального приросту імпорту.

Також значне збільшення імпорту було зареєстровано з США (+0,66 млрд євро, +6%), Китаю (+0,53 млрд євро, +10%), Перу (+0,39 млрд євро, +18%) і Сербії (+0,28 млрд євро, +26%).

Більша половина зростання європейського імпорту с/г продукції йде з України – доповідь

Між тим у Мінагрополітики Україна повідомили, що за січень-вересень 2019 року аграрний експорт склав $15,78 млрд, що на 21,5% ($2,8 млрд) перевищує показник за 2018 рік.

За підсумками III кварталу Україна експортувала рекордний 39,80 млн тонн зернових, що на 44% більше минулорічного показника.

Також повідомлялося, що Ефіопія зацікавлена в поставках зерна з України, а український експорт в цю країну в 2015-2017 роках був більшим, ніж в усі інші країни цього регіону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS