Україна посіла 15-е місце в рейтингу зростання «мінімалок» у світі – Picodi.com

Перше місце посіла Нігерія, але в перерахунку на долари рівень гарантованої мінімальної оплати залишається одним з найнижчих в світі ($74)

фото Shutterstock

Україна в рейтингу зростання мінімальної заробітної плати розташувалася на 15 місці з 54 країн. Про це свідчать результати дослідження ресурсу Picodi.com.

У 2020 році в українців сума на руки виросла на 13,2% в порівнянні в минулим роком (3802,01 грн проти 3359,26 грн). У сусідній Білорусі – 13,6%, в Польщі – 14,9%, в Росії – 7,5%, а в Німеччині – 1,9%.

Україна посіла 15-е місце в рейтингу зростання «мінімалок» у світі – Picodi.com

Дослідження охопило 54 країни, в яких існує встановлена законодавчими органами мінімальна зарплата. Однак оскільки податкове навантаження в різних країнах помітно відрізняється, дослідники розглядали гроші, які людина, що працює за мінімальну зарплату, реально отримує на рахунок або на руки.

Зазначається, що в 2020 році найбільше зростання «мінімалки» було зафіксовано в Нігерії (64,8%). Однак в перерахунку на долари рівень гарантованої мінімальної оплати залишається одним з найнижчих в світі ($74.).

Методологія. У цьому дослідженні порівнювалися найостанніші дані про мінімальний розмір оплати праці з даними на січень 2019 року. Дослідники не враховували країни, в яких розмір заробітної плати визначається профспілками і в яких немає загальнонаціональної мінімальної зарплати. Для країн, де уряд встановлює диференційовану мінімальну заробітну плату для окремих адміністративних одиниць (Канада, В'єтнам, Таїланд), вони розрахували і використовували середнє арифметичне. Сума після сплати податків була отримана за допомогою місцевих податкових калькуляторів. Для конвертації валют використовувався середній курс Google Finance за четвертий квартал 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS