Платіжки на тепло та гарячу воду для громадян знижено до 30% – Гончарук

Перерахунок було здійснено в 124 містах України

фото pixabay.com

У 124 містах України здійснило перерахунок 131 підприємство теплокомуненерго. Платіжки на тепло та гарячу воду для громадян знижено до 30%. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

За його словами, до урядової ініціативи долучились вже 19 міст: Вінниця, Луцьк, Дніпро, Маріуполь, Житомир, Запоріжжя, Біла Церква, Кропивницький, Сєверодонецьк, Львів, Одеса, Рівне, Тернопіль, Харків, Херсон, Хмельницький, Чернігів, Івано-Франківськ, Київ.

Як приклад Гончарук навів дані за грудень-2019 у різних областях: сума перерахунку по 1-кімнатних квартирах становить від 80 грн у Київській області до 292 грн у Львівській; по 2-кімнатних – від 110 грн у Чернігівській області до 435 грн у Дніпропетровській; по 3-кімнатних – від 140 грн у Дніпропетровській області до 563 грн у Рівненській.

За словами прем’єра, це стало можливим завдяки тому, що ціни на газ на ринку знизилися, а уряд дав місцевій владі механізм, щоб зробити ці коригування в платіжках.

«Зменшення платіжки вже зараз – це результат, по-перше, спільної роботи президента, уряду та органів місцевої влади», – зазначив він.

Нагадаємо: у грудні минулого року уряд ухвалив рішення, яке дозволяє зменшити суму в платіжці за тепло до 30%. 

Як повідомлялось, днями Антимонопольний комітет (АМКУ) виступив із вимогою, щоб компанії, які постачають тепло, знизили нарахування споживачам за тепло і гарячу воду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS