В Китаї почав працювати найбільший у світі телескоп (ФОТО)

Вчені за допомогою «Небесного ока» будуть шукати позаземні цивілізації

фото DR

На півдні Китаю, в провінції Гуйчжоу ввели в експлуатацію найбільший в світі радіотелескоп, пишуть Ведомости. Телескоп має назву Five hundred meter Aperture Spherical Telescope (FAST) – «Сферичний радіотелескоп з 500-метровою апертурою».

Друга назва телескопа Тьяньян, що в перекладі з китайської означає «Небесне око».

В Китаї почав працювати найбільший у світі телескоп (ФОТО)
@PDChina

Будівництво телескопа почалося ще в 2011 році. У вересні 2016 року вчені почали тестувати його. FAST став найбільшим у світі радіотелескопом. Його діаметр становить 500 м, а площа дорівнює 30 футбольним полям.

Будівництво телескопа обійшлося в $185 млн. Він дозволить вченим вивчати формування і еволюцію галактик, досліджувати темну матерію, об'єкти епохи реіонізації. Однією з головних завдань FAST також є виявлення пульсарів, що з'являються в результаті вибухів наднових зірок. Їх вивчення допоможе поглибити знання про гравітаційні хвилі, чорні діри та інші астрономічні явища.

В Китаї почав працювати найбільший у світі телескоп (ФОТО)
фото @PDChina/Getty Images

З моменту тестового запуску телескопа було виявлено понад 50 зірок, схожих за характеристиками з пульсарами, 11 з них були підтверджені обсерваторіями інших країн як нові пульсари. (Пульсари – нейтронні зірки, які обертаються з високою швидкістю і випускають строго періодичні імпульси електромагнітного випромінювання.)

Телескоп розташований в природних поглибленнях, складений з перфорованих алюмінієвих панелей і використовує рухомий над ним комплект приймального обладнання.

Поверхня FAST утворена з 4450 трикутних панелей, кожна розміром 11 метрів, розміщених у формі геодезичного купола.

В Китаї почав працювати найбільший у світі телескоп (ФОТО)
@PDChina

Для забезпечення нормальної роботи телескопа в радіусі п'яти кілометрів навколо нього створена так звана «зона тиші», де блокуються всі сигнали телекомунікаційних пристроїв. Перед входом на оглядовий майданчик туристи здають на зберігання мобільні телефони, цифрові фотоапарати, смарт-браслети та інші електронні пристрої.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS