Котирування нафти продовжують знижуватися на побоюваннях щодо зниження попиту через поширення нового коронавірусу в Китаї. Про це повідомляє «Інтерфакс».
Березневі ф'ючерси на Brent дешевшали на лондонській біржі ICE Futures на $1,4 (2,31%) до рівня закриття п'ятниці і торгувалися біля $59,29 за барель. За п'ятницю Brent подешевшала на $1,35 (2,18%), до $60,69 за барель.
Березневий ф'ючерс на WTI здешевшав на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) на $1,31 (2,42%), до $52,88 за барель. За попередню сесію контракт подешевшав на $1,4 (2,52%), до $54,19 за барель.
Нагадаємо: за офіційними даними станом на ранок понеділка, 27 січня, кількість підтверджених випадків зараження коронавірусом в Китаї з урахуванням Гонконгу і Тайваню склало 2761. Померло 80 хворих.
«Нас, можливо, чекає зниження попиту на нафту, яке стане одним з найбільш різких в історії, – сказав аналітик Price Futures Group Філ Флінн. – Ймовірно, це буде втрата попиту в розмірі сотень тисяч барелів. Побоювання швидкого поширення епідемії вб'ють попит на нафту».
Настільки ж масштабне поширення епідемії, як у випадку з атиповою пневмонією (SARS) в 2003 році, може стати причиною зниження глобального попиту на нафту на 260 000 барелів на добу в 2020 році, причому приблизно на 66% це буде обумовлено спадом попиту на авіапаливо, прогнозує Goldman Sachs. В результаті нафта може подешевшати на $2,9 за барель, очікують експерти.
Міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Салман заявив, що його країна уважно стежить за ситуацією, оцінюючи наслідки, як для китайської економіки, так і для нафтового ринку. Він зазначив, що «надмірний песимізм» відзначався в разі SARS в 2003 році, проте тоді «не відбулося істотного зниження попиту на нафту».