Уряд пропонує посилити покарання за порушення правил пожежної безпеки

Штрафи для громадян становитимуть від 510 до 8500 грн, а за спричинення аварій чи надзвичайних подій із тяжкими наслідками пропонується запровадити кримінальну відповідальність

Фото: УНІАН

Кабінет Міністрів схвалив проєкт  закону про зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки. Про це повідомляє пресслужба Кабінету Міністрів.

Відповідно до законопроєкту, мінімальний штраф за адміністративні правопорушення пропонується встановити на рівні 510 грн, а максимальний – 8500 грн.

Також пропонується значно підвищити штраф за завідомо неправдивий виклик поліції, «швидкої» або аварійних служб – він становитиме від 3400 до 10 200 грн.

Окрім того пропонується запровадити кримінальну відповідальність за порушення вимог техногенної безпеки, що призвело до аварії чи іншої небезпечної події з тяжкими наслідками.

Як нагадали у пресслужбі уряду, на сьогодні штраф за порушення вимог пожежної безпеки становить для громадян від 8,5 до 119 грн, а для посадових осіб – від 34 до 170 грн.

«Такого «покарання» недостатньо для того, щоби мотивувати до виконання безпекових правил. Посилення відповідальності має підвищити рівень правової і громадянської свідомості посадових осіб і громадян, а також зменшити кількість правопорушень, що становлять загрозу життю і здоров'ю людей», – цитує пре’єр-міністра Олксія Гончарука  пресслужба Кабінету Міністрів.

Також, повідомили у Кабміні,  наразі триває робота над законодавчим врегулюванням обов’язковго фінансування державним та місцевими бюджетами цільових заходів протипожежної безпеки. Це має знизити ризик пожеж у громадських та адміністративних будівлях закладів освіти, охорони здоров’я та інших.

Раніше Mind писав, що У Києві вранці 27 січня спалахнула пожежа в будівлі Міністерства культури, молоді та спорту України. Пожежними підрозділами врятовано 4 особи: 2-х за допомогою автодробини та двох виведено по сходах.

А 4 грудня 2019 року о 10:12 в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу на третьому поверсі шестиповерхового навчального корпусу виникла пожежа, площа якої досягла чотирьох тисяч квадратних метрів.

О 14:18 пожежу локалізували, проте гасіння окремих осередків тління тривало ще довгий час. 

Станом на 8 грудня знайдено 10 тіл загиблих. За фактом пожежі порушено кримінальне провадження за ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України.

У поліції опрацьовують дві версії займання: аварійну роботу електрообладнання та умисний підпал, повідомлення про підозри готують двом особам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS