Суд підтвердив фіктивність компанії, яка намагалася захопити родовища на Закарпатті

Gofer Mining PLC маскувала захоплення підприємства «інвестиційною» діяльністю

фото DR

Західний апеляційний Господарський суд визнав незаконними інвестиційні наміри компанії Gofer Mining PLC, що атакувала американського інвестора Avellana Gold у Закарпатті, пише pmg.ua.

Західний апеляційний господарський суд визнав незаконним та скасував рішення щодо санації (відновлення) збанкрутілого видобувного підприємства «Закарпатполіметали». Ініціатором санації виступала компанія Gofer Mining PLC, що публічно називала себе інвестором. Суд засвідчив неспроможність Gofer Mining PLC до відновлення підприємства «Закарпатполіметали» та видобутку цінних металів на Мужіївському родовищі, що на Закарпатті.

«Пропозиція інвестора зводилася до намірів у майбутньому без підтвердження будь-якими доказами наявності достатніх активів (коштів) для реалізації майбутнього плану санації», – сказано у рішенні суду.

Процедура санації є економічно необґрунтованою і здатна лише затягувати судові справи. Адже компанія «Закарпатполіметали», яку після 11 років банкрутства, намагалися відновити рейдери, не має жодних матеріальних активів для відновлення виробничої діяльності. Мішенню був американський інвестор та «Карпатська рудна компанія», що входить до його структури.

Ще у травні минулого року комітет кредиторів збанкрутілого ТОВ «Закарпатполіметали» на чолі з Дмитром Зайцевим ухвалив рішення про введення процедури санації та залучення нібито нового іноземного інвестора – компанії Gofer Mining PLC. Її директор – Олександр Маштепа, якого журналісти раніше назвали рейдером столичного універмагу «Україна».

Цікаво, що за даними британського відкритого реєстру, Gofer Mining PLC виявився пов’язаним з компанією Cengart Financial Inc, яка шляхом створення фіктивних боргів довела ТОВ «Закарпатполіметали» до банкрутства. Ще один компаньйон, голова комітету кредиторів ТОВ «Закарпатполіметали» Дмитро Зайцев, також перебуває у базі сайту «Миротворець», де йому закидають рейдерство, сепаратизм та відмивання грошей.

Спеціальний дозвіл на користування надрами, який належав ТОВ «Закарпатполіметали», у 2008 році анульовано, а компанію оголошено банкрутом. Відтоді не було жодних дій для відновлення підприємства.

Новий спеціальний дозвіл на користування надрами Мужіївського родовища у 2012 році отримала ПрАТ «Карпатська рудна компанія». У 2016 році компанію придбав інвестор Avellana Gold, який побудував нову сучасну збагачувальну фабрику та ліквідовує екологічні наслідки у регіоні від господарської діяльності попередніх підприємств, що працювали на родовищі.

Avellana Gold – міжнародна інвестиційна компанія, що має досвід розробки родовищ корисних копалин у Східній Європі та багатьох країнах світу, інвестує у Мужієвське родовище поліметалічних руд на Закарпатті з 2016 року. Загальний плановий обсяг інвестицій у проект – $140 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS