Велика Палата Верховного Суду призначила до розгляду справу за позовом родини Суркісів до Національного банку на 16 березня. На останньому засіданні суду справа була відкладена у зв’язку з поданням клопотання Кабінету Міністрів про заміну відповідача, передає пресслужба НБУ.
Як відомо, члени сім’ї Суркісів намагаються у суді довести, що не є пов'язаними з ексвласниками ПриватБанку особами. Також вони хочуть скасувати конвертацію їх коштів на акції ПриватБанку під час націоналізації (процедура bail-in).
Bail-in є стандартною міжнародною практикою, коли кошти власників та пов’язаних з ними осіб конвертуються в капітал банку. При входженні держави в капітал такого банку це робиться для того, щоб гроші платників податків не витрачалися на компенсацію грошей ексвласникам та пов’язаним з ними особами.
«Під процедуру bail-in потрапили кошти пов’язаних осіб на загальну суму 29,4 млрд грн. Завдяки цьому вдалось зменшити фінансове навантаження на державу», – пояснює НБУ.
Від зазначеного судового процесу залежить відновлення процесу про оскарження націоналізації ПриватБанку.
Нагадаємо, родина Суркісів вимагає визнати недійсною конвертацію їх вкладів у капітал націоналізованого ПриватБанку (так звана процедура bail-in).
Як повідомлялося раніше, при націоналізації ПриватБанку вклади братів Суркісів обміняли на акції, адже саму родину визнали пов’язаною з банком.
Проведення операції bail-in дозволило державі надалі придбати акції банку за 1 гривню та націоналізувати ПриватБанк.
Брати Ігор та Григорій Суркіси оскаржують цю процедуру у судах різних інстанцій, зокрема у Верховному суді.
Суди перших двох інстанцій у 2017 році скасували рішення НБУ про зв'язок Суркісів з банком. Згідно з рішенням суду, ПриватБанк має виплатити родині Суркісів 1 млрд грн, $265 000 і 7800 євро їхніх заощаджень.
В кінці серпня 2019 року ВС зняв із розгляду справу Суркісів. Пізніше слухання були призначені на 16 грудня, однак знову відкладені.