Втрати білоруських нафтопереробних заводів у 2020 році через подорожчання нафти в результаті податкового маневру в нафтовій галузі Росії вдвічі перевищать втрати 2019 року, заявила начальник планово-економічного управління білоруського концерну «Бєлнєфтєхім» Анна Гуріна.
«У 2020 році втрати білоруських НПЗ від подорожчання сировини за рахунок податкового маневру будуть вдвічі більшими, ніж в 2019 році», – заявила Гуріна в інтерв'ю виданню «Вісник Бєлнєфтєхіму», передає RNS.
Вона підкреслила, що російські переробники нафти мають можливість підтримувати ефективність за рахунок відповідних виплат з федерального бюджету РФ зворотного акцизу, який компенсує подорожчання сировини, і демпфуючого коефіцієнта, що дозволяє стримувати ціни на внутрішньому ринку, в результаті чого різниця в роздрібних цінах на паливо в Білорусі й Росії сьогодні становить близько 10-13%.
В листопаді минулого року заступник голови білоруського держконцерну «Бєлнєфтєхім» Андрій Бунаков заявляв, що втрати білоруських НПЗ через завершення податкового маневру в Росії можуть скласти $320 млн в 2019 році і $5,8 млрд за період 2019-2024 років. Він уточнював, що компанія виходить з вартості світової ціни на нафту в $60 за барель
У липні 2018 року Держдума РФ в третьому читанні прийняла законопроект про завершення податкового маневру в нафтовій галузі. Законопроект передбачає поступове зниження ставки вивізного мита на нафту з 30% до 0% від ціни нафти протягом 6 років, починаючи з 1 січня 2019 року. Доходи бюджету будуть компенсовані за рахунок збільшення суми податку на видобуток корисних копалин (ПВКК), які будуть сплачені надрокористувачами при видобутку нафти і газового конденсату. При цьому будуть збережені діючі пільги по ПВКК.
Нагадаємо, Литва запропонувала Білорусі регулярні поставки нафти та газу.