МЗС України відкинуло план «12 кроків до миру», прийнятий в Мюнхені за участі Росії

Документ замовчує про російську агресію і передбачає зняття санкцій з Росії

фото DR

Українське Міністерство закордонних справ офіційно висловило незгоду з так званим «планом мирного врегулювання» конфлікту між РФ та Україною, який було прийнято у п’ятницю в Мюнхені.

«Тези, що містяться в цьому документі, не відповідають офіційній позиції Української держави», – йдеться у коментарі МЗС, наданому «Європейській правді».

У відомстві підкреслили, що не згодні з запропонованими ідеями і наголосили, що одіозний документ не є офіційною пропозицією, яка потребує розгляду з боку держави Україна.

«Документ «12 кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні» – це приватна ініціатива групи політиків та експертів, небайдужих до питань міжнародної безпеки та безпекової ситуації в Україні, зокрема збройної агресії РФ проти нашої держави», – йдеться у коментарі.

14 лютого на Мюнхенський безпековій конференції три міжнародні організації у співпраці з Російською радою з міжнародних справ оприлюднили свій план припинення війни в Україні. При цьому формуванням позиції не займалися українські організації.

Документ уникає згадок про напад Росії на Україну і стверджує, що конфлікт на Донбасі став наслідком «катастрофічних прорахунків». Так званий «мирний план» передбачає відновлення співпраці з Росією без повернення Україні Криму.

Оприлюднений документ містить кілька гуманітарних кроків, які підтримуються всіма сторонами, однак у ньому немає ключових вимог, які висувала Україна щодо повернення контролю над своїми територіями.

«Керівництво Мюнхенської безпекової конференції також не визнає цей матеріал офіційним документом Конференції. Текст документу було видалено з офіційного веб-сайту Конференції», – наголосили в українському МЗС.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський 14 і 15 лютого перебуватиме з робочим візитом у Німеччині, де візьме участь у Мюнхенській безпековій конференції і проведе низку двосторонніх зустрічей.

За матеріалами eurointegration.com.ua, argumentua.com

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS