Fitch підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг України

Прогноз – стабільний

фото www.flickr.com/photos/solvencyiiwire/7641754754/

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг України на рівні «В», присвоєний восени минулого року.

В прес-релізі агентства, зазначається, що прогноз є позитивним.

«Позитивний прогноз відображає очікування Fitch, що продовження взаємодії з МВФ в рамках нової багаторічної програми допоможе підтримати стійке зниження ризиків рефінансування за рахунок полегшення доступу до додаткового зовнішнього фінансування, зміцнення макрофінансової стабільності та стійкості бюджету, а також зменшити можливості для реформування», – йдеться в повідомленні.

Також в агентстві вважають, що Україна досягла значного прогресу в отриманні законодавчого схвалення для низки реформ,які могли б допомогти виправити структурні недоліки, які впливають на перспективи росту та якість інститутів. Найближчі завдання для оновленого Кабміну, як йдеться в повідомленні, полягають у тому, щоб уникнути невизначеності щодо продовження економічного курсу, забезпечення повного переходу в переговорному процесі до нової програми МВФ та укріплення довіри до прихильності адміністрації президента Володимира Зеленського до реформ.

Вихідний сценарій Fitch ґрунтується на тому, що Україна отримає остаточне схвалення ради директорів МВФ нової програми EFF в першому півріччі 2020 року, одна не можна повністю виключати протилежний результат.

«Ризики, пов'язані із затвердженням і здійсненням EFF, обумовлені слабким послужним списком України при завершенні попередніх програм, потенційно негативними судовими рішеннями, які призводять до зриву реформ, ризиків виконання після того, як реформи будуть схвалені в парламенті, деструктивним змінам в Кабінеті міністрів, потенційною фрагментацією представництва президентської партії в Раді і впливу все ще впливових олігархів та інших корпоративних інтересів», – йдеться у повідомленні агентства.

Fitch зазначає, що потреба у зовнішньому фінансування залишиться високою через все ще великі виплати по боргам та більшому дефіциту поточного рахунку. Зовнішня суверенна амортизація (влада плюс НБУ) виросте до $5 млрд в 2020 році і $4,8 млрд – в 2021 році. Агентство прогнозує, що дефіцит рахунку поточних операцій збільшиться до 3% та 4% ВВП в 2020 та 2021 роках відповідно.

Fitch вважає, що продовження співпраці з МВФ залишиться ключовим фактором для отримання офіційних виплат від ЄС, потенційного нового багаторівневого фінансування та постійного доступу до зовнішніх ринків на вигідних умовах.

Зміцнення політичної основи України продовжує забезпечувати покращену макроекономічну стабільність, підкріплену гнучкістю обмінного курсу, незалежністю НБУ та його прихильністю до цільового рівня інфляції (5%  плюс-мінус 1% в 2020 році) та помірним фіскальним дисбалансом. Fitch  вважає, що цикл ослаблення НБУ, зниження притоку портфелів, більш широкий дефіцит рахунку поточних операцій та ріст глобальної невизначеності призведуть до ослаблення гривні в 2020 у порівнянні з 2019 роком.

Як повідомлялося, у березні-2020 уряд Олексія Гончарука був відправлений у відставку, зокрема, через провал плану зі збору доходів у бюджет.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS