Переговори ОПЕК, що закінчились провалом, свідчать про потенційний кінець дипломатичного альянсу між Саудівською Аравією та Росією та зміну балансу сил на Близькому Сході.
Як пише Bloomberg, нафта марки Brent, яка є світовим орієнтиром, впала до мінімального значення за понад десятиліття, після того, як Росія вирішила не скорочувати виробництво нафти, як на тому наполягала Саудівська Аравія.
Бюджет Кремля є більш стійким до низьких цін, ніж його близькосхідні союзники. Росія також стверджувала, що дешева нафта зможе допомогти знищити конкуренцію з боку американського «сланцю» і відверне інвесторів від світових компаній, які вже страждають, пише видання із посипання на джерело, близьке до ходу переговорів.
Такий результат є поганим для таких нафтових гігантів, як Exxon Mobil Corp, які залежать від ресурсів інших , і таких компаній, як ВР, які намагаються трансформуватись у більш «зелених» виробників Низькі ціни також можуть допомогти певним економікам в якості стимулу на тілі поширення коронавірусу.
Це розходження у поглядах стало найбільшою кризою з того моменту, як Саудівська Аравія, РФ та понал 20 інших країн створили альянс ОПЕК+ в 2016 році. Видання однак додає, що напруга у відносинах з’явилась ще минулого року.
Ринок нафти наразі зіштовхується із подвійною загрозою. По-перше, не буде скорочення видобування на 1,5 млн барелів на добу, на якому наполягала Саудівська Аравія; по-друге, діюче скорочення поставок на 2,1 млн барелів на добу припиниться після завершення цього місяця. Міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що російські компанії зможуть вільно нарощувати потужності з 1 квітня. Коли запитали, чи зробить Aramco те ж саме, його саудівський колега принц Абдулазіз без Салман сказав журналістам: «Я вас здивую»,
Минулого разу, коли країни були вільні від обмежень у виробництві, у другій половині 2018 році, вони обидві збільшили добування до рекордного рівня , додавши кожна по 1,5 млн барелів на добу.
Нагадаємо: після кількаденних переговорів, альянсу не вдалось домовитись. Запланований брифінг був скасований. Була лише коротка заява, в якій не вказувалась наступна дата зустрічі. За словами одного з делегатів, зустріч ОПЕК+ у червні, скоріше за все , також не відбудеться. Інше джерело повідомило, що Росія, як і раніше, готова взяти участь в наступних переговорах.
Нагадаємо: ціни на Brent вперше за останні кілька років опустилась нижче позначки у %50 за барель.