Згідно з даними Інституту міжнародних фінансів (Institute of International Finance, IIF), з 21 січня 2020 року, коли стало відомо про спалах COVID-19, іноземні інвестори вивели $41,7 млрд з акцій і облігацій країн, що розвиваються.
Як повідомляє Інтерфакс-Україна, IIF порівнює нинішню ситуацію з фінансовою кризою 2008 року, відзначаючи, що за 51-денний період, що почався 8 вересня 2008 року, відтік коштів інвесторів з emerging markets був удвічі нижче.
«Це дуже велика сума, – зазначає головний економіст IIF Робін Брукс. – Це означає чергове серйозне посилення фінансових умов для ринків, що розвиваються, оскільки це саме те, що несе в собі відтік коштів – несподівану зупинку фінансування».
COVID-19 вдарив по економіках країн, що розвиваються в момент, коли вони вже послаблялися, говорить Брукс.
«В останні роки emerging markets стикаються з такою кількістю перешкод, що на даний момент «політ в якість» для інвесторів є найкращим виходом», – вважає експерт.
Дані IIF показують, що в перший місяць після появи новин про спалах коронавируса іноземні інвестори нарощували вкладення в облігації emerging markets. Однак з кінця лютого ситуація змінилася, почався відтік коштів і ціни бондів почали падати.
Індекс суверенних облігацій emerging markets – JPMorgan EMBI Global Diversified – виріс на 1,7% в період з 21 січня по 4 березня, однак потім впав на 5,2%.
Нагадаємо: у «чорний понеділок» 9 березня паніка на світових ринках через поширення епідемії коронавирусу в світі і обвалу цін на нафту призвели до чергового різкого падіння вартості ВВП-варрантів і єврооблігацій України.