Карантин є форс-мажором відповідно до закону про коронавірус — юристи

Юридичний факт запровадження карантину віднесено до форс-мажорних обставин

Фото: protocol.ua

Відповідно до законопроєкту № 3219 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», прийнятого Верховною Радою на позачерговому засіданні 17 березня, юридичний факт запровадження карантину віднесено до форс-мажорних обставин. Відповідне пояснення опублікувала ЛІГА:ЗАКОН.

«Відповідно до ч. 2 ст. 141 Закону «Про торгово-промислові палати в Україні», форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є надзвичайні та невідворотні обставини, що об'єктивно унеможливлюють виконання зобов'язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов'язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами», –  пояснює видання.

Зазначається, що відповідно до Цивільного та Господарського кодексів, сторона яка зазнала впливу форс-мажору звільняється від відповідальності за невиконання та/або неналежне виконання своїх зобов'язань.

Наголошується, що ч. 2 ст. 218 ГК визначає, що у разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб'єкт господарювання за порушення господарського зобов'язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов'язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності.

«Згідно із ч. 1 ст. 617 ЦК, особа , яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили», –   сказано в повідомленні.

Нагадаємо: за законопроект № 3219 проголосували 344 депутати. Документ визначає порядок держзакупівлі ліків, введення карантину, примусової ізоляції і самоізоляції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS