Україна може заощадити $5-6 млрд на енергетичному імпорті цього року в зв'язку зі зниженням цін на енергоносії на 50-60%. Про це повідомив заступник голови Національного банку (НБУ) Дмитро Сологуб під час брифінгу керівництва НБУ.
«Якщо дивитися на наш платіжний баланс, то в нашому поточному рахунку є як позитивні фактори, так і негативні фактори впливу. В першу чергу – це падіння цін на нафту. Енергетичні товари – це 20% нашого імпорту. Минулого року це було $12 млрд. Падіння ціни на нафту, зниження попиту на газ може призвести до того, що цього року лише на цьому ми заощадимо $5 або $6 млрд», – сказав Сологуб.
Він також наголосив, що епідеміологічна ситуація призвела до скорочення туристичних подорожей і, відповідно, витрат на них.
«Минулого року туристичні подорожі українських громадян склали $8 млрд і також можна очікувати достатньо значного скорочення», – зазначив заступник голови НБУ.
Серед негативних факторів впливу на платіжний баланс Сологуб наголосив на незначному зниженні цін на продукти харчування (10%), які становлять понад 50% українського експорту.
Він також додав, що наразі спостерігається зниження переказів у країну від громадян, які працюють за кордоном.
«Швидше за все, цей вплив буде тимчасовим, тому що відновлення економіки в країнах Польщі, Чехії, Італії призведе й до відновлення переказів», – зазначив Сологуб.
Нагадаємо: наразі резерви НБУ перебувають на рівні понад $24 млрд.