Верховний лідер Ірану в неділю відмовився від запропонованої допомоги США в боротьбі з коронавірусом, пославшись на необгрунтовану теорію змови, яка стверджує, що цей вірус створили як біологічну зброю в США, передає АР.
«Можливо, ваші запропоновані ліки – це спосіб ще сильніше поширювати вірус», – сказав Хаменеї.
«А якщо ви хочете відправити лікарів, то, напевно, це для того, щоб вони своїми очима побачили ефект від цієї отрути, оскільки є інформація про те, що частина вірусу створена спеціально для Ірану», – заявив Хаменеї.
В Ірані на 22 березня зареєстровано понад 20600 випадків захворювання на коронавірус. Кількість смертей досягла 1556.
Зазначається, що Хаменеї вирішив використовувати ту ж теорію змови, яку китайські чиновники поширюють стосовно коронавірусу, щоб відвести від Китаю провину в спалаху пандемії.
«Я не знаю, наскільки реальне це звинувачення, але коли воно існує, хто в здоровому глузді довірить вам привезти ліки?» – сказав Хаменеї. – Можливо, ваші ліки – це спосіб більше поширювати вірус».
Він також без жодних доказів стверджує, що вірус «спеціально створений для Ірану з використанням генетичних даних іранців».
«Ви можете надіслати сюди своїх лікарів і терапевтів, які очевидно захочуть на власні очі побачити ефект від отрути, яку вони розробили особисто», – сказав він.
У світі немає жодних наукових доказів, що підтверджують заяви Хаменеї.
Ухань – китайське місто, де в грудні були виявлені перші випадки захворювання. Перші 6 людей, в яких виявили новий тип коронавірусу, всі працювали на уханському ринку продуктів, де в тому числі активно торгують дикими тваринами – потенційними рознощиками вірусів.
Однак на початку березня офіційний представник уряду Китаю Ліцзяні Чжао написав у Твіттері, що «це швидше за все американська армія, яка принесла епідемію в Ухань. Будьте прозорими! Оприлюдніть свої дані! США повинні нам пояснити!». При цьому жодних доказів на підтримку свого твердження китайський чиновник не надав, а Держдепартамент США викликав посла Китаю зі скаргою на цю заяву.
Як ми писали, адміністрація Трампа принципово називає вірус «китайським» або «уханським», щоб підкреслити причетність Китаю до пандемії, в той час як ВООЗ рекомендує використовувати нейтральний термін COVID-19.