Договори з Національною службою здоров'я (НСЗУ) на надання медичних послуг за Програмою медичних гарантій станом на 1 квітня підписали 1524 заклади спеціалізованої медичної допомоги, з них 50 приватних. Про це повідомляє пресслужба уряду.
«Це 90% закладів, які подали свої пропозиції НСЗУ. Ще 138 проектів договорів очікують на підписання», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що на забезпечення Програми медичних гарантій виділено 70,4 млрд грн. Приблизно 18,7 млрд грн отримає первинна ланка, всі заклади якої (понад 1500) переуклали договори з НСЗУ. Також підписані контракти з усіма центрами екстреної медичної допомоги (в Україні їх 25), на оплату їхніх послуг передбачено приблизно 4,7 млрд грн.
У повідомленні наголошують, що Програма медичних гарантій у порівнянні з медичною субвенцією збільшує фінансування на цілий ряд медичних послуг, зокрема – гемодіаліз, лікування інсульту та інфаркту, надання акушерської та неонатальної допомоги, онкологічне лікування. Вперше виділені окремі кошти на паліатив (мобільний та стаціонарний) та медичну реабілітацію.
В уряді пояснили, як працюватиме програма:
Скористатися переліком гарантованих медичних послуг може кожен громадянин України, а також особи, прирівняні до громадян.
Аби отримати доступ до безоплатних послуг, пацієнт повинен мати направлення від лікаря первинки (для цього спочатку потрібно укласти декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром) або лікуючого лікаря.
Направлення не потрібне до гінеколога, психіатра, стоматолога і нарколога.
Екстрена медична допомога надається безоплатно кожному і незалежно від наявності декларації.
Нагадаємо: 30 березня Верховна Рада призначила Максима Степанова на посаду міністра охорони здоров’я.