Україна закінчила опалювальний сезон із найвищими запасами газу за останні 30 років

Упродовж опалювального сезону 2019-2020 рр. Україна використала 5,98 млрд куб. м із ПСГ

Фото: Укртрансгаз

Станом на 7 квітня 2020 року, в українських підземних сховищах газу (ПСГ) зберігалось понад 15,8 млрд куб. м газу, що майже на 45% більше, ніж рік тому, та є найвищим показником запасів газу в ПСГ України на кінець опалювального сезону за останні 30 років. Про це повідомляє пресслужба НАК «Нафтогаз України».

«З початку опалювального сезону 2019-2020 рр. Україна використала 5,98 млрд куб. м природного газу із підземних сховищ газу (ПСГ)», – зазначається в повідомленні.

Найближче до цих обсягів запаси газу в підземних сховищах наближались в опалювальному сезоні 2008-2009 років. Тоді запаси складали 15,4 млрд куб. м газу.

Погодні умови дозволили припинити відбір газу з ПСГ і почати сезон закачування газу ще у березні, тоді як у 2019 році закачування почалось в квітні.

Згідно даним «Укртрансгазу», 1,6 млрд куб. м газу перебуває в режимі «митний склад» (1095 днів без оподаткування митними платежами).

Зазначається, що цьогорічний високий рівень наповнення ПСГ зумовлений наступними чинниками: 

Окрім того, в «Укртрансгазі» наголошуть, що пандемія COVID-19 не вплинула на роботу українських ПСГ.

«Ми створили значні запаси природного газу в сховищах на випадок зупинки транзиту в 2020 року. Це підсилило переговорну позицію України в переговорах про новий контракт на транзит і допомогло досягти вигідних умов для України. Сьогодні ми стикаємось з новим викликом для енергетичної стабільності, але значні запаси газу в ПСГ допоможуть нам пройти і цю кризу», – йдеться в повідомленні з посиланням на слова голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва.

Україна закінчила опалювальний сезон із найвищими запасами газу за останні 30 років

Нагадаємо: «Укрнафта» подала позов до Господарського суду Києва 12 березня з вимогою стягнути з «Укртрансгазу» 101 млн грн. Зазначається, що за твердженням «Укрнафти» 99,1 млн грн із цієї суми становить борг за договором транспортування природного газу від вересня 2018 року. Ще 2 млн грн решти складають пеня та штрафні санкції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS