Апеляційний суд підтримав стягнення 7 млрд грн з ПриватБанку на користь офшорних компаній Суркісів

Київський апеляційний суд 15 квітня відхилив апеляційну скаргу та залишив у силі постанову Печерського райсуду від 25 грудня

Фото: inforesist.org

Київський апеляційний суд в середу, 15 квітня, залишив в силі постанову судді Печерського районного суду від 25 лютого про стягнення з державного ПриватБанку понад $250 млн на користь офшорних компаній, пов’язаних із сім'єю Суркісів. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська на сторінці в Facebook.

«..апеляційна інстанція у справі 757/7499/17-ц сьогодні залишила без змін ухвалу Печерського районного суду від 25 лютого 2020 року», – написав Малюська.

У коментарях до свого посту на питання, чи отримають зараз Суркіси 7 млрд грн, Малюська відповів:

«Залежить від Приватбанку. Суть – їх шанси на 7 млрд за три роки не змінились».

На початку березня держвиконавець міністерства юстиції подав апеляційну скаргу на рішення судді В'ячеслава Підпалого щодо виплати ПриватБанком Суркісам понад $250 млн, не скоординувавши дії із юррадниками банку.

25 лютого Печерський районний суд зобов'язав Приватбанк заплатити депозити офшорним компаніям братів Суркісів на суму понад $200 млн.

Як відомо, члени сім’ї Суркісів намагаються у суді довести, що не є пов'язаними з ексвласниками ПриватБанку особами. Також вони хочуть скасувати конвертацію їх коштів на акції ПриватБанку під час націоналізації (процедура bail-in).

При націоналізації ПриватБанку вклади братів Суркісів обміняли на акції, адже саму родину визнали пов’язаною з банком.

Проведення операції bail-in дозволило державі надалі придбати акції банку за 1 гривню та націоналізувати ПриватБанк.

Брати Ігор та Григорій Суркіси оскаржують цю процедуру у судах різних інстанцій, зокрема у Верховному суді.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS