Директор ВООЗ по африканському регіону Матшідісо Моет заявила, що рішення Сполучених Штатів призупинити фінансування ВООЗ негативно позначиться на програмах організації щодо боротьби з хворобами в Африці. Про це повідомляє Reuters.
«Вплив від цього рішення буде значним, в першу чергу, щодо програми викорінення поліомієліту», – сказала Моет.
Вона додала, що в бюджеті ВООЗ близько $300 млн відведено на проведення програм в 47 країнах африканського регіону. Велика частина цих грошей націлена на фінансовані США програми з викорінення поліомієліту.
В даний час у ВООЗ працює понад 7000 чоловік в 150 представництвах, 6 регіональних бюро та штаб-квартирі в Женеві.
*Бюджет ВООЗ охоплює дворічний період – формується раз на два роки.
* Сполучені Штати є найбільшим донором для ВООЗ і внесли понад $800 млн до кінця 2019 року на дворічний період фінансування 2018-2019 рр. Фонд Білла і Мелінди Гейтс є другим за величиною донором, за ним йде Великобританія.
Фінансування надається у двох формах:
На даному етапі неясно, чи мають намір Сполучені Штати припинити свої добровільні внески, чи тільки обов’язкові.
* Бюджет ВООЗ на 2020-2021 роки, затверджений міністрами охорони здоров'я в травні минулого року, становить в цілому майже $4,85 млрд, він збільшився на 9% в порівнянні з попереднім дворічним періодом.
* Майже $1 мільярд з бюджету на 2020-2021 роки призначений для програм ВООЗ в Африці, найбіднішому континенті в світі, з найвищими показниками смертності дітей у віці до п'яти років від хвороб, які лікуються за допомогою вакцин.
* Ліквідація поліомієліту залишається основною програмою ВООЗ, і Сполучені Штати є ключовим учасником цієї програми.
* Програма ВООЗ також спрямована на ліквідацію інших спалахів смертельних інфекційних захворювань, включаючи Ебола в ДР Конго.
15 квітня президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон припиняє фінансувати ВООЗ. Трамп заявив, що ВООЗ не надала своєчасно інформацію про поширення COVID-19 і вчасно не прийняла рішення закрити кордони з Китаєм на вʼїзд і виїзд.