Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що вважає неправильним порівнювати процес відновлення від епідемії коронавірусу в «відкритих суспільствах і тих, які пригнічують свободу слова». Про це йдеться в матеріалі Financial Times.
«Зважаючи на ці відмінності і те, що сьогодні являє собою Китай, я висловлюю повагу, але… Давайте не будемо наївними і не будемо говорити, що вони впоралися з епідемією набагато краще. Ми не знаємо. Очевидно, що там сталося те, чого ми не знаємо», – заявив президент Франції.
Макрон запевнив, що не піде на відмову від свобод заради боротьби з пандемією:
«Ми не можемо прийняти це. Ми не можемо відмовитися від фундаментальних свобод на тій підставі, що існує криза в галузі охорони здоров'я».
«Я не знаю, чи перебуваємо ми на початку чи в середині кризи, ніхто не знає. Існує багато невизначеності», – додав Емманюель Макрон.
Сполучені Штати і Великобританія зайняли більш жорстку позицію щодо Китаю, де спалах коронавірусу з'явився в грудні.
«Нам доведеться поставити важкі питання про те, як це сталося і як його можна було зупинити раніше», – заявив міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб на прес-конференції в п'ятницю, коли його запитали про майбутні відносини з Пекіном.
Адміністрація президента США Дональда Трампа розслідує походження пандемії коронавірусу, заявляючи, що не виключає, що вірус зʼявився з лабораторії дослідження кажанів в Ухані.
Китайські вчені стверджують, що коронавірус, ймовірно, був переданий людям на «мокрому ринку» в Ухані, де вбивають екзотичних тварин – давній предмет занепокоєння для експертів з охорони здоров'я.
Але Washington Post і Fox News обидва цитують анонімні джерела, які стверджують, що вірус, можливо, прийшов – випадково – з центру біологічних досліджень в Ухані.
«Нульовим пацієнтом» був працівник вірусологічної лабораторії в Ухані», – стверджують джерела Fox News.