Вчені вивчають чи може газ, який подарував світу Віагру, допомогти лікувати пацієнтів з COVID-19

Мова йде про оксид азоту

фото www.flickr.com/photos/foto_db/12164720284

Науковці взялись перевірити, чи може вдихання оксиду азоту допомогти у лікуванні пацієнтів з COVID-19 коронавірусом.

Як повідомляє CNBC, ціла низка досліджень та клінічних випробувань, які проводяться в лікаріні загального профілю в штаті Массачусетс, направлений на те, щоб дізнатись чи може оксид азоту допомогти врятувати хворих, уникнути інтубації та, ймовірно, навіть убезпечити працівників охорони здоров’я від інфікування.

Оксид азоту – це газ без кольору та запаху, який при вдиханні розширює кровоносні судини в легенях. Він часто використовується в якості першої лінії лікування недоношених дітей.

В 1998 році фармаколог Лії Ігнаро потримав Нобелівську премію за відкриття оксиду азоту в якості сигнальної молекули в серцево-судинної системи. Після цього, в 1999 році, його було схвалено Управлінням по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів,і з того часу лікарі використовували його для лікування широкого спектру захворювань.

В 90-х роках оксид азоту зіграв центральну роль у розробці препарату для лікування еректильної дисфункції Віагри, оскільки основний інгредієнт синьої пігулки – силденафіл, дає розслабляючий ефект оксиду азоту в організмі та посилює кровообіг.

СтюартХарріс, лікар Массачусетскої лікарні загального профілю, повідомив, що наразі проводяться чотири дослідження, щоб дізнатись, чи мо;на використовувати вдихання оксиду азоту для лікування коронавірусу.

Попередні дані свідчать по те, що вдихання оксиду азоту може здійснювати вбиваючу вірус дію на COVID-19, йдеться у заяві на сайті лікарні. Це пов’язано з геномною схожістю між новим коронавірусом та вірусами, які викликали SARS та MERT. Дослідження під час атипової пневмонії в 2004-2005 роках показали, що оксид азоту був ефективним у знищені цього вірусу.

На питання чи вірить Харріс у те, що дослідження можуть призвести до ефективного лікування коронавірусу, лікар відповів, що не знає, тому «ми і проводимо дослідження. Але це те, на що варто звернути пильну увагу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS