Велика палата Верховного суду 18 травня продовжить розгляд касаційної скарги Національного банку України, Кабінету Міністрів та ПриватБанку на рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ щодо визнання їх пов'язаними з ПриватБанком особами. Про це повідомляє пресслужба НБУ в Facebook.
«Сьогодні стало відомо, що розгляд процесу продовжиться о 10:30 18 травня», – йдеться в повідомленні регулятора.
27 квітня Велика Палата Верховного Суду зняла з розгляду цю справу. Судді звернулися до Офісу Генерального прокурора та Вищої ради правосуддя із заявою про тиск на суд.
Члени сім’ї Суркісів намагаються у суді довести, що не є пов'язаними з ексвласниками ПриватБанку особами. Також вони хочуть скасувати процедуру bail-in. У рамках цієї процедури, гроші на їх рахунках у ПриватБанку були стягнуті на користь держави.
У повідомленні НБУ зазначається, що від рішення в справі Суркісів залежить хід всіх інших судових процесів про націоналізацію ПриватБанку.
«Це ті справи, у яких Ігор Коломойський хоче визнати незаконною націоналізацію ПриватБанку та повернути його собі», – пояснили в регуляторі.
Нагадаємо: 25 лютого Печерський районний суд зобов'язав ПриватБанк заплатити депозити офшорним компаніям братів Суркісів на суму понад $200 млн.