У міністерстві енергетики та захисту довкілля заявили, що при наявності профіциту атомної генерації, один із сучасних інструментів використання надлишкової електроенергії – спрямування її на майнінг криптовалют. Про це йдеться в роз'ясненні міністерства щодо опублікованого доручення виконуючої обов'язки міністра енергетики Ольги Буславець до НАЕК «Енергоатом».
«Це не лише дозволяє зберегти гарантоване навантаження на АЕС, але й дасть можливість підприємствам залучити додаткові кошти. Тобто відкриває шлях до принципово нової економіки, нових підходів, нової системи ринку», – йдеться в повідомленні відомства.
Зазначається, що профіцит виробництва електроенергії в Україні зумовлений, серед іншого, впливом пандемії COVID-19 на національну економіку.
«Для української енергетики це означає більш серйозні виклики, на які держава, влада і суспільство мають реагувати оперативно, застосовувати нові підходи, адже йдеться про майбутнє України як модернової держави», – наголосили в міністерстві.
У відомстві також додали, що розглядають створення центрів обробки даних (ЦОД) поруч із АЕС.
«В «Енергоатомі» було розроблено пілотний проект з приєднання споживачів ЦОД потужністю до 1000 МВт до електричних мереж, з виділенням першої черги 30 МВт, у місті-супутнику Запорізької АЕС Енергодарі. Проектом передбачено створення нової інфраструктури видачі потужності ВРП-750 кВ ЗАЕС для довгострокового постачання електроенергії для забезпечення потреб ЦОД», – йдеться в тексті роз'яснення.
Зазначається, що в перспективі такі дата-центри можуть бути самоокупними.
Нагадаємо:народний депутат Гео Лерос на своїй сторінці в Facebook оприлюднив доручення Мінекоенерго до НАЕК «Енергоатом», в якому йдеться про зменшення закупівель ядерного палива для АЕС у зв’язку з профіцитом базової генерації та вивчення можливостей майнінгу криптовалют задля забезпечення додаткових ринків збуту.