Саудівська Аравія призупиняє виплату прожиткового мінімуму і утричі підвищує податок на додану вартість, що є частиною пакету заходів, направлених га скорочення держфінансів через низькі ціни на нафту та істотне уповільнення росту економіку через коронавірус. Про це повідомляє CNBC.
«Виплату прожиткового мінімуму буде призупинено з першого червня, в податок на додану вартість буде збільшений до 15% з 5% з першого липня», – йдеться в повідомленні державного інформаційного агентства.
Ці заходи жорсткої економії були впроваджені на тлі дефіциту бюджету в $9 млрд в першому кварталі року.
«Ці заходи є болючими, але необхідними для підтримування фінансової та економічної стабільності в середньостроковій та довгостроковій перспективі… та подолання безпрецедентної коронавірусної кризи з найменшою можливою шкодою», – заявив міністр фінансів Мухаммед аль-Джадаан.
Він пояснив, що на не-нафтові доходи виплинули зупинка та зниження економічної активності, в той час як витрати виросли через незаплановане навантаження на сектор охорони здоров’я та ініціативи, прийняті для підтримки економіки.
Зовнішні резерви Центрального банку королівства впали в березні найшвидшими темпами за останні 20 років та досягли найнижчого рівня з 2011 року.
Нафтові доходи за перші три місяці року впали на 24% у порівнянні з минулим роком до $34 млрд, в результаті чого загальні доходи знизились на 22%.
Влада скасувала та призупинила деякі операційні та капітальні витрати для деяких урядових організацій, а також скоротила асигнування на низку ініціатив та мегапроєктів своєї програми реформ Vision 2030 на загальну суму 100 млрд ріалів ($26,6 млрд).