Європа може повністю заповнити свої сховища газу до вересня

Виходом із ситуації може стати використання ПСГ України, яка заявила про серйозне зниження цін на зберігання

фото www.facebook.com/tsoua2020

Європа активно закачує газ в сховища і при нинішніх запасах і темпах закачування вільного місця в європейських ПСГ вистачить до вересня. Як повідомляє EADaily, для постачальників газу ситуацію погіршує також і падіння попиту на паливо в країнах ЄС – на 17% в квітні.

На початку квітня Європа завершила опалювальний сезон з рекордними запасами в 57 млрд кубометрів через теплу зиму і почала закачування газу в сховища. До 6 травня, за даними моніторингової асоціації GIE, запаси ПСГ зросли на 11,6 млрд кубометрів. У порівнянні з показниками минулого року європейські трейдери наростили темпи і збільшили закачування майже на 2 млрд кубометрів або на 17%.

Високі темпи закачування, як пише видання, допомагають «Газпрому» підтримувати навесні досить високий рівень експорту. За даними EADaily, в квітні він знизився на 19,4% без урахування тих обсягів, які російський холдинг закачав в європейські ПСГ напередодні попереднього опалювального сезону на випадок припинення українського транзиту і може продавати зараз споживачам. У «Газпромі» говорили про не менш 12 млрд куб м.

При нинішніх темпах закачування місця в європейських сховищах вистачить на чотири місяці. В середньому в ПСГ країн ЄС надходить щодоби 350 млн куб м газу. При такому темпі ПСГ повністю заповняться вже до вересня. Зараз рівень заповнення знаходиться на рівні 65%. При цьому, наприклад, у основного споживача російського газу в країнах ЄС, в Німеччині, – 81% (17,5 млрд кубометрів).

Високі темпи закачування газу в Європі можна пояснити рекордно низькими цінами на газ і необхідністю споживачам виконувати контрактні зобов'язання. Обов'язкові до викупу обсяги складають зазвичай не менше 80%.

За даними незалежної служби відстеження ринків основних товарів ICIS, в квітні попит на газ в Європі через карантин впав на 17%.

«Загальне зниження в порівнянні з квітнем минулого року склало 5 млрд куб м. Серед країн, які скоротили більше всіх, – Франція (33%), Великобританія (24%), Іспанія (23%), Італія (21%) і Німеччина з Нідерландами (по 9%) », – зазначив аналітик ICIS Том Марзек-Мансера.

Видання пише, що певним виходом із ситуації заповнених сховищ в Європі може стати використання ПСГ України, яка заявила про серйозне зниження цін на зберігання (до $10 за тисячу кубометрів за цикл). За даними «Оператора ГТС України», в цьому році Київ розраховує, що європейські трейдери будуть зберігати в Україні 6,5 млрд куб м газу.

Тим часом російський «Газпром» прогнозує зниження експорту газу на 16,4% або 32 млрд куб м. З урахуванням того, що в цьому році російський холдинг планує поставити 5 млрд куб м в Китай, експорт газу в Європу може впасти до 165 млрд куб м в 2020 році. Це буде найнижчий показник за останні п'ять років.

Нагадаємо: Україна в січні-квітні 2020 року збільшила імпорт природного газу на 59% (на 1,5 млрд куб. м) у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року – до 3,9 млрд куб. м.

Газ в Україну надходить виключно з країн ЄС, країна не імпортує блакитне паливо з РФ з листопада 2015 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS