Швеція відмовилася від жорстких карантинних заходів, однак це не запобігло падінню економіки країни, повідомляє Financial Times.
Влада Швеції не вводила обмежень щодо стримування коронавірусу на законодавчому рівні, а лише у вигляді рекомендацій. Таке рішення було прийнято, щоб підтримати економіку країни.
Швеція не закривала садки і школи, не забороняла людям залишати свої будинки, стверджуючи, що вжиття «драконівських заходів» не є стійким і може невиправдано нашкодити економіці.
Однак, як зазначила головний економіст Handelsbanken Крістіна Німан, ймовірно, що Швеція постраждає від економічних наслідків коронавірусу не менше за інші європейські країни.
Європейська комісія прогнозує, що ВВП Швеції в цьому році впаде на 6,1%.
Губернатор Стефан Інгвес прокоментував для Financial Times, що значна частина економіки закрилася «так чи інакше», і що «якщо люди залишаються вдома, їх важко стимулювати».
Ріксбанк, Центральний банк країни, має ще більш похмурі перспективи, оцінюючи, що ВВП скоротиться на 7-10%, а безробіття досягне піку між 9 і 10,4%. Це катастрофічні цифри для скандинавської країни.
Одна з головних причин полягає в тому, що Швеція – це маленька відкрита економіка з великою обробною промисловістю.
Наприклад, автовиробник Volvo Cars був змушений припинити виробництво на кілька тижнів, але не через умови в Швеції, а через відсутність запчастин і труднощі в їх ланцюжках поставок в інші країни Європи.
У Швеції з населенням 10 млн чоловік досі було зареєстровано 3220 смертей від коронавірусу – це втричі більше, ніж в сусідніх Данії, Фінляндії та Норвегії, де загальна чисельність населення складає 15 млн.