Компанія Deloitte презентувала десяте міжнародне дослідження Human Capital Trends, результати якого дозволять керівникам підготувати свої компанії до трансформації, переосмислити напрями роботи з персоналом у період постійних змін.
Як пише Deloitte у своєму прес-релізі, цього року дослідження привернуло увагу рекордної кількості не лише HR-директорів, але й інших керівників вищої ланки, а Україна посіла четверте місце серед 119 країн світу за кількістю респондентів.
Основні висновки дослідження:
-
Криза, викликана пандемією COVID-19, створила нагальну потребу в переосмисленні підходів до управління персоналом й адаптації працівників до нових робочих процесів.
-
Лише 17% респондентів спрямовують значні інвестиції у перекваліфікацію персоналу з метою впровадження технологій штучного інтелекту і лише 12% опитаних застосовують такі технології для заміни працівників інноваційними технологіями.
-
85% респондентів у світі та 88% в Україні зазначають, що взаємовідносини між працівником, роботодавцем і суспільством призводить до зростання етичних проблем. Однак лише 27% респондентів у світі повідомляють, що вони мають політику та процедури для вирішення відповідних проблем. В Україні таких респондентів – 38%.
-
Три чверті керівників сподіваються оновлювати навички та компетенції співробітників шляхом перекваліфікації, але лише 45% винагороджують працівників за розвиток нових навичок. Такою ж є ситуація і в Україні.
-
Незважаючи на те, що за даними Бюро статистики міністерства праці США, цього року фрілансери, ймовірніше за все, становитимуть 43% зайнятого населення США, лише 45% респондентів готові залучати працівників альтернативних категорій (фрілансерів) для забезпечення потреб бізнесу.
Цього року необхідність сфокусуватися на людині підняла до рівня першочергових питання добробуту співробітників та почуття приналежності як головних напрямів роботи з персоналом.
26% респондентів не впевнені у здатності HR до ефективного керівництва, за якого HR міг би продемонструвати весь свій потенціал, допомагаючи організаціям адаптуватися до нової реальності, створеної кризою COVID-19.
При цьому зазначається, що питання справедливості оплати праці є одним з найважливіших етичних викликів для українських респондентів – 53% респондентів в Україні, тод як у світі цей показник склав 38%.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі
Mind.ua та стрічці
Google NEWS